SM312CV2
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Convergent; Rectangular; 43mm Range; 10-30VDC; NPN+PNP; LO/DO Configurable; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
26159
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Cable Length | 2m |
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 33.3mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Convergent |
| Output | NPN+PNP |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 43mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |