HTB-88M-R
Bussmann by Eaton 5 x 20mm Thru-Panel Fuse Holder; 16A; 250VAC; 1-Pole; Right Angle 1/4" Quick-Connect Connection; Screw Knob - Low Profile Snap-In Cap
Manufacturer Item :
HTB-88M-R
Quantity Available :
0
Your Price :
$87.87 / Each
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Amperage | 16A |
|---|---|
| Applicable Fuses | GDA, GDB, GDC, GMA, GMC, GMD, S500, S501, S505, S5 |
| Cap Type | Screw Knob - Low Profile Snap-In |
| Connector Type | Right Angle 1/4" Quick-Connect |
| Indicating | No |
| Item Type | Accessory |
| Manufacturer | Bussmann by Eaton |
| Mounting | Thru-Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Remote Indication | No |
| Size | 5 x 20mm |
| Voltage (AC) | 250VAC |