245001
Littelfuse Class 5mm x 15mm Thru-Panel Fuse Holder; 10A; 300VAC; 1-Pole; 0.11" Quick-Connect/Solder Connection; Screwdriver Slot Cap
Manufacturer Item :
02450001X
Quantity Available :
0
Your Price :
$14.63 / Each
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Amperage | 10A |
|---|---|
| Applicable Fuses | 224, 225, 229, 230 |
| Cap Type | Screwdriver Slot |
| Connector Type | 0.11" Quick-Connect/Solder |
| Indicating | No |
| Item Type | Accessory |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting | Thru-Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Remote Indication | No |
| Size | 5 x 15mm |
| Voltage (AC) | 300VAC |