XUB2APANL2R
TES Electric Photoelectric Sensor; Opposed - Receiver; 18mm Barrel; 15m Range; 10-36VDC; PNP; Dark Operate; 2m Potted Cable
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Barrel Material | Plastic |
| Cable Length | 2m |
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Style | Full Threading |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Infrared LED |
| Manufacturer | TES Electric |
| Mode | Opposed - Receiver |
| Output | PNP |
| Output Function | Dark Operate |
| Sensing Range | 15m |
| Type | Barrel |
| Voltage | 10-36VDC |