VSMQAP6CV20
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Convergent; Rectangular; 20-50mm Range; 10-30VDC; PNP; Light Operate; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
13383
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 40mm |
| Housing Material | Stainless Steel |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Infrared LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Convergent |
| Output | PNP |
| Output Function | Light Operate |
| Sensing Range | 20-50mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |