VS3RN5XLP
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Polar Retro; Rectangular; 250mm Range; 10-30VDC; NPN; Dark Operate; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
62621
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 26mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Polar Retro |
| Output | NPN |
| Output Function | Dark Operate |
| Sensing Range | 250mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |