T30SP6LPQ
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Polar Retro; 30mm Barrel - Right Angle; 6m Range; 10-30VDC; PNP; LO/DO Configurable; M12 QD
Manufacturer Item :
33439
Quantity Available :
0
Your Price :
$130.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Barrel Diameter | 30mm |
|---|---|
| Barrel Material | Plastic |
| Cable Length | None |
| Electrical Connection | M12 QD |
| Housing Style | Full Threading |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Polar Retro |
| Number of Pins | 4 |
| Output | PNP |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 6m |
| Type | Barrel - Right Angle |
| Voltage | 10-30VDC |