SST4S-C
Panduit Sta-Strap Strap Cable Tie; Natural; Nylon 6.6; Standard; 15" Length; 4" Bundle Diameter; 100 ct.
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Color | Natural |
|---|---|
| Cross Section | Standard |
| Length | 15" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 |
| Maximum Bundle Diameter | 4" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 50 lbs. |
| Model | Sta-Strap |
| Package Size | 100 |
| Plenum Rated | No |
| Releasable | Yes |
| Type | Strap |
| Width | 0.180" |