SST4I-M0
Panduit Sta-Strap Strap Cable Tie; Black; Nylon 6.6 - Weather Resistant; Intermediate; 14.7" Length; 4" Bundle Diameter; 1000 ct.
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Cross Section | Intermediate |
| Length | 14.7" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 - Weather Resistant |
| Maximum Bundle Diameter | 4" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 40 lbs. |
| Model | Sta-Strap |
| Package Size | 1000 |
| Plenum Rated | No |
| Releasable | Yes |
| Type | Strap |
| Width | 0.135" |