SST4H-L0
Panduit Sta-Strap Strap Cable Tie; Black; Nylon 6.6 - Weather Resistant; Light-Heavy; 14.8" Length; 4" Bundle Diameter; 50 ct.
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Cross Section | Light-Heavy |
| Length | 14.8" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 - Weather Resistant |
| Maximum Bundle Diameter | 4" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 120 lbs. |
| Model | Sta-Strap |
| Package Size | 50 |
| Plenum Rated | No |
| Releasable | Yes |
| Type | Strap |
| Width | 0.300" |