SM2A312LV
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Retro; Rectangular; 5m Range; 24-240VAC; SPST 2-Wire AC; LO/DO Configurable; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
25964
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Cable Length | 2m |
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 30.7mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Retro |
| Output | SPST 2-Wire AC |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 5m |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 24-240VAC |