SG100M-C
Panduit Super-Grip Lateral Resistant Cable Tie; Natural; Nylon 6.6; Miniature; 4.2" Length; 0.9" Bundle Diameter; 100 ct.
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Color | Natural |
|---|---|
| Cross Section | Miniature |
| Length | 4.2" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 |
| Maximum Bundle Diameter | 0.9" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 18 lbs. |
| Model | Super-Grip |
| Package Size | 100 |
| Plenum Rated | Yes |
| Releasable | No |
| Type | Lateral Resistant |
| Width | 0.118" |