S18AW3FF100Q3
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Fixed-Field Background Suppression; 18mm Barrel; 100mm Cutoff Range; 20-250VAC; SPST 3-Wire AC; Light Operate; M12 QD
Manufacturer Item :
36878
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Barrel Material | Plastic |
| Cable Length | None |
| Electrical Connection | M12 QD |
| Housing Style | Full Threading |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Infrared LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Fixed-Field Background Suppression |
| Number of Pins | 5 |
| Output | SPST 3-Wire AC |
| Output Function | Light Operate |
| Sensing Range | 100mm Cutoff |
| Type | Barrel |
| Voltage | 20-250VAC |