S15-PA-3-C10-NK
IDEC Photoelectric Sensor; Diffuse; 18mm Barrel; 10-100mm Range; 12-30VDC; NPN; LO/DO Configurable; M12 Pigtail QD
Manufacturer Item :
S15-PA-3-C10-NK
Quantity Available :
0
Your Price :
$58.62 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 10 | $51.30 |
| 50 | $47.63 |
| 100 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Barrel Material | Plastic |
| Cable Length | 150mm |
| Electrical Connection | M12 Pigtail QD |
| Housing Style | Full Threading |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Infrared LED |
| Manufacturer | IDEC |
| Mode | Diffuse |
| Number of Pins | 4 |
| Output | NPN |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 10-100mm |
| Type | Barrel |
| Voltage | 12-30VDC |