QS30LLPQ
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Polar Retro; Rectangular; 0.2-18m Range; 10-30VDC; NPN+PNP; LO/DO Configurable; M12 Pigtail QD
Manufacturer Item :
02994
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Barrel Diameter | 30mm |
|---|---|
| Cable Length | 6 in. |
| Electrical Connection | M12 Pigtail QD |
| Housing Height | 44mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Laser - Class 1 |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Polar Retro |
| Number of Pins | 5 |
| Output | NPN+PNP |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 0.2-18m |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |