Q45VR2LPQ
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Polar Retro; Rectangular; 0.15-6m Range; 90-250VAC; SPDT 5-Wire AC; LO/DO Configurable; 7/8" QD
Manufacturer Item :
37001
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Cable Length | None |
|---|---|
| Electrical Connection | 7/8" QD |
| Housing Height | 69mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Polar Retro |
| Number of Pins | 5 |
| Output | SPDT 5-Wire AC |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 0.15-6m |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 90-250VAC |