Q40AW3FF400
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Fixed-Field Background Suppression; Rectangular; 400mm Cutoff Range; 20-250VAC; SPST 3-Wire AC; Light Operate; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
32368
Quantity Available :
20
Your Price :
$215.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 20 |
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 50mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Infrared LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Fixed-Field Background Suppression |
| Output | SPST 3-Wire AC |
| Output Function | Light Operate |
| Sensing Range | 400mm Cutoff |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 20-250VAC |