Q25SN6LPQ
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Polar Retro; Rectangular; 2m Range; 10-30VDC; NPN; LO/DO Configurable; M12 QD
Manufacturer Item :
31933
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Cable Length | None |
|---|---|
| Electrical Connection | M12 QD |
| Housing Height | 35.1mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Polar Retro |
| Number of Pins | 4 |
| Output | NPN |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 2m |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |