PVA375N6E
Banner Engineering Parts Verification Array - Emitter; 375mm Defined Area; 25mm Resolution; 12 - 30VDC; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
51928
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Connection Type | 2m Potted Cable |
|---|---|
| Defined Area | 375mm |
| Housing | Aluminum - Black |
| IP Rating | IP62 |
| Input Type | NPN |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Resolution | 25mm |
| Sensing Type | Light Screen |
| Type | Parts Verification Array - Emitter |
| Voltage | 12 - 30VDC |