PVA300P6R
Banner Engineering Parts Verification Array - Receiver; 300mm Defined Area; 25mm Resolution; 12 - 30VDC; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
50790
Quantity Available :
0
Your Price :
$600.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Connection Type | 2m Potted Cable |
|---|---|
| Defined Area | 300mm |
| Housing | Aluminum - Black |
| IP Rating | IP62 |
| Input Type | PNP |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Resolution | 25mm |
| Sensing Type | Light Screen |
| Type | Parts Verification Array - Receiver |
| Voltage | 12 - 30VDC |