PRWP1SB-D
Panduit Pan-Ty Wing Push Mount Releasable Cable Tie; Natural; Nylon 6.6; Standard; 5.2" Length; 1" Bundle Diameter; 500 ct.
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Color | Natural |
|---|---|
| Cross Section | Standard |
| Length | 5.2" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 |
| Maximum Bundle Diameter | 1" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 50 lbs. |
| Model | Pan-Ty |
| Package Size | 500 |
| Plenum Rated | No |
| Releasable | Yes |
| Type | Wing Push Mount |
| Width | 0.190" |