PLT4H-TL0
Panduit Pan-Ty Cable Tie; Black; Nylon 6.6 - Weather Resistant; Light-Heavy; 14.5" Length; 4" Bundle Diameter; 250 ct.
Manufacturer Item :
PLT4H-TL0
Quantity Available :
1,250
Your Price :
$149.26 / Thousand
| Quantity | Price |
|---|---|
| 5,000 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 1,250 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Color | Black |
|---|---|
| Cross Section | Light-Heavy |
| Length | 14.5" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 - Weather Resistant |
| Maximum Bundle Diameter | 4" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 120 lbs. |
| Model | Pan-Ty |
| Package Size | 250 |
| Plenum Rated | No |
| Releasable | No |
| Type | Standard |
| Width | 0.300" |