PLT2M-M10
Panduit Cable Tie, 8.0L (203mm), Miniature, Nylo
Manufacturer Item :
PLT2M-M10
Quantity Available :
-1,000
Your Price :
$71.33 / Thousand
| Quantity | Price |
|---|---|
| 5,000 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | -1,000 |
Specifications
| Color | White |
|---|---|
| Cross Section | Miniature |
| Length | 8" |
| Manufacturer | Panduit |
| Material | Nylon 6.6 |
| Maximum Bundle Diameter | 2" |
| Minimum Loop Tensile Strength | 18 lbs. |
| Model | Pan-Ty |
| Package Size | 1000 |
| Plenum Rated | Yes |
| Releasable | No |
| Type | Standard |
| Width | 0.098" |