OBT30-R2-E0
Pepperl+Fuchs Photoelectric Sensor; Fixed-Field Background Suppression; Rectangular; 1-30mm Range; 10-30VDC; NPN; Light Operate; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
OBT30-R2-E0
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 24mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Mode | Fixed-Field Background Suppression |
| Output | NPN |
| Output Function | Light Operate |
| Sensing Range | 1-30mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |