OBD1000-R100-2EP-IO-V31
Pepperl+Fuchs Photoelectric Sensor; Diffuse; Rectangular; 2-1000mm Range; 10-30VDC; NPN/PNP Configurable (x2); LO/DO Configurable; M8 QD
Manufacturer Item :
OBD1000-R100-2EP-IO-V31
Quantity Available :
0
Your Price :
$108.64 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 10 | $103.21 |
| 25 | $97.78 |
| 100 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Cable Length | None |
|---|---|
| Electrical Connection | M8 QD |
| Housing Height | 44.5mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | Yes |
| IP Rating | IP69K |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Mode | Diffuse |
| Number of Pins | 4 |
| Output | NPN/PNP Configurable (x2) |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 2-1000mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |