ML17-54/115B/136
Pepperl+Fuchs Photoelectric Sensor; Polar Retro; Rectangular; 5m Range; 10-30VDC; NPN/PNP Configurable (x2); LO/DO Configurable; M12 Pigtail QD
Manufacturer Item :
ML17-54/115b/136
Quantity Available :
0
Your Price :
$125.44 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 10 | $119.17 |
| 25 | $112.90 |
| 100 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Barrel Diameter | 18mm |
|---|---|
| Cable Length | 150mm |
| Electrical Connection | M12 Pigtail QD |
| Housing Height | 34.5mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Mode | Polar Retro |
| Number of Pins | 4 |
| Output | NPN/PNP Configurable (x2) |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 5m |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |