ML100-8-1000-RT/102/115
Pepperl+Fuchs Photoelectric Sensor; Diffuse; Rectangular; 1000mm Range; 10-30VDC; NPN; LO/DO Configurable; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
ML100-8-1000-RT/102/115
Quantity Available :
0
Your Price :
$118.72 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 10 | $112.78 |
| 25 | $106.85 |
| 100 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Height | 31mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Mode | Diffuse |
| Output | NPN |
| Output Function | LO/DO Configurable |
| Sensing Range | 1000mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 10-30VDC |