LX3EQ
Banner Engineering Light Screen Emitter; 67mm Defined Area; 9.5mm Resolution; 300-2000mm Range
Manufacturer Item :
02661
Quantity Available :
0
Your Price :
$300.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Cable Length | 150mm |
|---|---|
| Connection Type | M12 Pigtail QD |
| Defined Area | 67mm |
| Housing | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Muting | No |
| Operating Range | 300-2000mm |
| Resolution | 9.5mm |
| Test Function | No |
| Type | Emitter |
| Voltage | 10-30VDC |