KRPD417M113MRXD
Littelfuse/SSAC Repeat Cycle (On First) Solid State Timer; 230VAC; 1s - 100s Time Range; 1-NO; 1A; Power Trigger; Panel Mount; Single Function; Onboard Adjustment
Manufacturer Item :
KRPD417M113MRXD
Quantity Available :
0
Your Price :
$816.81 / Each
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Adjustment | Fixed |
|---|---|
| Amperage | 10A |
| Contact Arrangement | SPDT |
| Function | Single |
| Input Voltage | 120VAC |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting | Panel |
| Second Adjustment | Fixed |
| Second Time Delay | 13m |
| Time Range | 7m |
| Timer Initialization | Power Trigger |
| Timing Function | Repeat Cycle |