K30LNGRYP
Banner Engineering 30mm Pilot Light - Hazardous Location; 1-Segment; Green > Red > Yellow; Steady; 10-30VDC; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
87316
Quantity Available :
0
Your Price :
$142.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Audible Signal | No |
|---|---|
| Clear Lens | Yes |
| Color | Green > Red > Yellow |
| Diameter | 30mm |
| Housing Color | Black |
| IP Rating | IP67 |
| Illumination Voltage | 10-30VDC |
| Lamp Type | LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mounting | Panel Mount |
| Mounting Hole Size | 22.5mm Thread |
| Number of Segments | 1 |
| Segment Function | Steady |
| Shape | Dome - 30mm |
| Termination Type | 2m Potted Cable |