DX80N2Q45CV
Banner Engineering Photoelectric Sensor; Convergent; Rectangular; 38mm Range; 3.6V x2 (Battery); Discrete via Gateway; Light Operate; Wireless
Manufacturer Item :
26111
Quantity Available :
0
Your Price :
$427.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Cable Length | None |
|---|---|
| Electrical Connection | Wireless |
| Housing Height | 74mm |
| Housing Material | Plastic |
| IO-Link | No |
| IP Rating | IP67 |
| Light Source | Visible Red LED |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Mode | Convergent |
| Output | Discrete via Gateway |
| Output Function | Light Operate |
| Sensing Range | 38mm |
| Type | Rectangular |
| Voltage | 3.6V x2 (Battery) |