CUB4LP00
Red Lion Process Panel Meter; 1.30" x 2.68"; 3.5 Digits; LCD; Loop Powered; 4-20mA / 10-50mA Input
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Digit Height | 0.6" |
|---|---|
| Display Type | LCD - Reflective |
| IP Rating | IP65 |
| Input Type | 4-20mA / 10-50mA |
| Manufacturer | Red Lion Controls |
| Multi-Function | No |
| Number of Digits | 3.5 |
| Number of Lines | 1 |
| Output Type | None |
| Process | Yes |
| Sensor Power | No |
| Size | 1.30" x 2.68" |
| Supply Voltage | Loop Powered |