CUB30000
Red Lion Counter Panel Meter; 1" x 2"; 6 Digits; LCD; 3V Alkaline Battery; Contact or Solid State Input
Manufacturer Item :
CUB30000
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Counter | Yes |
|---|---|
| Digit Height | 0.2" |
| Display Type | LCD |
| IP Rating | IP12 |
| Input Type | Contact or Solid State |
| Manufacturer | Red Lion Controls |
| Multi-Function | No |
| Number of Digits | 6 |
| Number of Lines | 1 |
| Output Type | None |
| Sensor Power | No |
| Size | 1" x 2" |
| Supply Voltage | 3V Alkaline Battery |