CSS15-30-2P+D-M-L
Schmersal CSS15-30-2P+D-M-L
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Cable Length | 2m |
|---|---|
| Contact Action | Solid State |
| Contact Configuration | P-Type |
| Contact Rating | 1.1A |
| Contact Voltage | 24VDC |
| Housing Material | Metal |
| IP Rating | IP67 |
| Key Type | None |
| LED Indicator | No |
| Locking | No |
| Manufacturer | Schmersal |
| Positive Opening Contacts | No |
| Sensing Range | 12-19mm |
| Termination Type | Potted Cable |
| Type | Inductive |