CJ10-30GK-WS
Pepperl+Fuchs Capacitive Plastic Barrel Sensor; 10mm; Non-Embeddable; 20-254VAC; NO; 2-Wire AC; 2m Potted Cable
Manufacturer Item :
CJ10-30GK-WS
Quantity Available :
0
Your Price :
$367.36 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 10 | $348.99 |
| 25 | $330.62 |
| 100 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Barrel Material | Plastic |
|---|---|
| Cable Length | 2m |
| Electrical Connection | Potted Cable |
| Housing Diameter | 30mm |
| Housing Style | Threaded |
| IO-Link | No |
| Manufacturer | Pepperl+Fuchs |
| Mounting | Non-Embeddable |
| Number of LEDs | 1 |
| Operation | Capacitive |
| Output | 2-Wire AC |
| Output Function | NO |
| PTFE Coated | No |
| Protection Rating | IP67 |
| Sensing Range | 10mm |
| Short Circuit Protection | No |
| Type | Barrel |
| Voltage | 20-254VAC |