BMEL2416A
Banner Engineering Safety Light Screen Emitter; 591mm Defined Area; 19.1mm Resolution; 16.5mm Range; 12VDC (via controller)
Manufacturer Item :
38543
Quantity Available :
0
Your Price :
$755.00 / Each
Billing or shipping address must be CA, OR, WA, ID, MT or Northern NV
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Connection Type | M12 QD |
|---|---|
| Defined Area | 591mm |
| Housing | Aluminum |
| IP Rating | IP65 |
| Manufacturer | Banner Engineering |
| Muting | Yes |
| Operating Range | 16.5mm |
| Resolution | 19.1mm |
| Test Function | Yes |
| Type | Emitter |
| Voltage | 12VDC (via controller) |