9510000
Rittal Wallmount Enclosure; 5.1" x 5.1" x 3"; Polycarbonate; Solid Cover; Screw Connection; NEMA 4X
Manufacturer Item :
9510000
Quantity Available :
1
Your Price :
$720.98 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 5 | $168.91 |
| 10 | $162.18 |
| 25 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 1 |
Specifications
| Color | Light Gray RAL 7035 |
|---|---|
| Cover/Door Connection | Screw |
| Cover/Door Type | Solid |
| Depth | 3" |
| Depth Range | Up to 4" |
| Gland Plate/Knockouts | No |
| Handle Type | None |
| Height | 5.1" |
| IP Rating | IP66 |
| Manufacturer | Rittal |
| Material | Polycarbonate |
| Max. Height/Width Range | Up to 8" |
| Mounting | Wall |
| NEMA Rating | 4X |
| Number of Covers/Doors | 1 |
| Rittal Number | 9510.000 |
| Series | PK |
| Width | 5.1" |