4NT1-10E
Honeywell Locking Toggle Switch; 11NT1-1A; 4PDT; 15A; 277VAC; Screw; Bushing 15/32" Mount
Manufacturer Item :
4NT1-10E
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
| Quantity | Price |
|---|---|
| 100 | $83.34 |
| 500 | $80.01 |
| 1,500 | $76.67 |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Amperage | 15A |
|---|---|
| Circuitry | 4PDT |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Lever Type | Locking |
| Manufacturer | Honeywell Advanced Sensing Technologies |
| Mounting | Bushing 15/32" |
| Mounting Hole Size | 0.49" |
| Operation Type | 3 position - Maintained/Maintained/Maintained |
| Sealed | Environment |
| Termination | Screw |
| Voltage | 277VAC |