3455RF2
Littelfuse 5 x 20mm Thru-Panel Fuse Holder; 10A; 250VAC; 1-Pole; 3/16" Quick-Connect/Solder Connection; Fingergrip Knob Cap
Manufacturer Item :
03455RF2X
Quantity Available :
0
Your Price :
Call for Pricing
| Warehouse | Quantity |
|---|
Specifications
| Amperage | 10A |
|---|---|
| Applicable Fuses | 215, 216, 217, 218, 239 |
| Cap Type | Fingergrip Knob |
| Connector Type | 3/16" Quick-Connect/Solder |
| Indicating | No |
| Item Type | Accessory |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting | Thru-Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Remote Indication | No |
| Size | 5 x 20mm |
| Voltage (AC) | 250VAC |