32NT91-8
Honeywell Standard Toggle Switch; 11NT1-1A; DPDT; 10A; 277VAC; Quick Connect; Bushing 15/32" Mount
Manufacturer Item :
32NT91-8
Quantity Available :
0
Your Price :
$2,855.00 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 100 | $28.55 |
| 500 | $27.41 |
| 1,500 | $26.27 |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
Specifications
| Amperage | 10A |
|---|---|
| Circuitry | DPDT |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Lever Type | Standard |
| Manufacturer | Honeywell Advanced Sensing Technologies |
| Mounting | Bushing 15/32" |
| Mounting Hole Size | 0.49" |
| Operation Type | 2 position - Momentary/Maintained |
| Sealed | Environment |
| Termination | Quick Connect |
| Voltage | 277VAC |