3211825
Phoenix Contact Multi-Level w/ Equipotential Bonder Terminal Block; PTTB 4-PV; 28A; 600V; 2-Level; #24 - #10; Push-In Connection; Gray
Manufacturer Item :
3211825
Quantity Available :
7
Your Price :
$550.25 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 500 | $10.47 |
| 1,000 | $9.91 |
| 2,500 | $9.36 |
| 5,000 | $8.81 |
| 10,000 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 7 |
Specifications
| Amperage | 28A |
|---|---|
| Color | Gray |
| Connection Type | Push-In |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Number of connections | 4 |
| Number of levels | 2 |
| Phoenix Type | PTTB 4-PV |
| Terminal Block Type | Multi-Level w/ Equipotential Bonder |
| Voltage | 600V |
| Width | 6.2mm |
| Wire Range | #24 - #10 |