3209514
Phoenix Contact Feed-Through Terminal Block; PT 2.5 WH; 20A; 600V; 1-Level; #26 - #12; Push-In Connection; White
Manufacturer Item :
3209514
Quantity Available :
86
Your Price :
$2.19 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 500 | $2.09 |
| 1,000 | $1.97 |
| 2,500 | $1.86 |
| 5,000 | $1.75 |
| 10,000 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 36 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 50 |
Specifications
| Amperage | 20A |
|---|---|
| Color | White |
| Connection Type | Push-In |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Number of connections | 2 |
| Number of levels | 1 |
| Phoenix Type | PT 2.5 WH |
| Terminal Block Type | Feed-Through |
| Voltage | 600V |
| Width | 5.2mm |
| Wire Range | #26 - #12 |