3044115
Phoenix Contact Feed-Through Terminal Block; UT 4 BU; 30A; 600V; 1-Level; #26 - #10; Screw Connection; Blue
Manufacturer Item :
3044115
Quantity Available :
1,286
Your Price :
$1.40 / Each
| Quantity | Price |
|---|---|
| 500 | $1.33 |
| 1,000 | $1.26 |
| 2,500 | $1.19 |
| 5,000 | $1.12 |
| 10,000 | Call for Pricing |
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 892 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 394 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Amperage | 30A |
|---|---|
| Color | Blue |
| Connection Type | Screw |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Number of connections | 2 |
| Number of levels | 1 |
| Phoenix Type | UT 4 BU |
| Terminal Block Type | Feed-Through |
| Voltage | 600V |
| Width | 6.2mm |
| Wire Range | #26 - #10 |