286377
Littelfuse Class 5mm x 15mm Thru-Panel Fuse Holder; 10A; 250VAC; 1-Pole; 0.11" Quick-Connect Connection; Flip-Top Cap
Inventory by Warehouse :
| Warehouse | Quantity |
|---|
Quantity:
Customer Part Number
Specifications
| Amperage | 10A |
|---|---|
| Applicable Fuses | 224, 225, 229, 230 |
| Cap Type | Flip-Top |
| Connector Type | 0.11" Quick-Connect |
| Indicating | No |
| Item Type | Accessory |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting | Thru-Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Remote Indication | No |
| Size | 5 x 15mm |
| Voltage (AC) | 250VAC |