254201
Littelfuse OMNI-BLOK 5mm x 15mm Fuse Block; 10A; 300VAC; 1-Pole; 0.11" Quick-Connect Connector; Panel Mount
Manufacturer Item :
02540201Z
Quantity Available :
0
Your Price :
$16.53 / Each
| Warehouse | Quantity |
|---|---|
| STEVEN ENG - S.SAN FRAN, CA | 0 |
| CEL1 - STEVEN ENGINEERING INC. | 0 |
| STEVEN ENG - CORONA, CA | 0 |
| STEVEN ENG - PORTLAND, OR | 0 |
Specifications
| Amperage | 10A |
|---|---|
| Applicable Fuses | 224, 225, 229, 230 |
| Connector Type | 0.11" Quick-Connect |
| Finger-Safe | No |
| Indicating | No |
| Item Type | Accessory |
| Manufacturer | Littelfuse |
| Mounting | Panel |
| Number of Poles | 1 |
| Remote Indication | No |
| Size | 5 x 15mm |
| Voltage (AC) | 300VAC |